Ortak Zorunlu Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı Saat Değişikliği

Sınav Tarihi: 11.10.2023 Çarşamba

Sınav Yeri: Yabancı Diller Yüksekokulu    

Sınav Saati: 15.30

 1. Zorunlu Hazırlık Sınıfı olan Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri bu sınava girmeyeceklerdir.
 2. İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfına kayıt yaptırmış öğrenciler bu sınava girmeyeceklerdir.
 3. Öğretim dili Türkçe olan ön lisans ve lisans programlarına ilk defa kayıt yaptırarak öğrenime başlayan öğrenciler bu sınava girebilir. Sınava girmek isteyen öğrenciler kayıtlı oldukları birimlere/bölümlere dilekçe ile başvuracaklardır. Sınava girmek isteğe bağlıdır. Sınava girip 60 ve üzeri puan alanlar Güz yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil I ve Bahar yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil II derslerinden muaf olurlar.
 4. Sınava girecek öğrenciler, sınav günü Üniversite Kayıt Belgesi ve T.C Kimlik Kartı / Nüfus cüzdanı; Yabancı Uyruklu Öğrenciler de geçerli bir kimlik kartı veya süresi geçerli pasaport ile birlikte sınavdan en geç 20 dakika önce Yabancı Diller Yüksekokulunda hazır bulunacaklardır ve görevliler tarafından sınıflara yerleştirileceklerdir. Belgesi eksik olan öğrenci sınava alınmayacaktır.

SINAVLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

 • Adayların sınav saatinden 20 dk önce Yabancı Diller Yüksekokulunda olmaları gerekmektedir.
 • Sınavın yapılacağı derslikler sınav günü (11 Ekim 2023 Çarşamba) Yabancı Diller Yüksekokulu öğrenci giriş kapısına asılacaktır. Ayrıca öğretim elemanları tarafından gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.
 • Öğrencilere 50 soruluk çoktan seçmeli bir test sınavı uygulanacaktır. Sınav süresi 60 dakikadır.
 • Sınav süresince cep telefonları kapalı tutulacaktır. Açık bulunduranlar hakkında kopya tutanağı tutulacaktır.
 • Öğrencilerin sınava gelirken kalem, silgi vb. ihtiyaçlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Sınav esnasında öğrencilerin birbirleriyle herhangi bir alışveriş içinde bulunmaları yasaktır.
 • Sınavın ilk 10 dakikasında geç gelen öğrenciler sınava alınabilirler. Ancak bu öğrencilere ek süre verilmez. 10 dakikadan sonra gelen öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınavın ilk 20 dakikası içinde sınavlarını tamamlasalar bile öğrencilerin sınavdan çıkmalarına izin verilmeyecektir.
 • Öğrenciler görevlilerin her türlü uyarısına uymak zorundadır.
 • Sınav sonuçları üniversite web sitesi ana sayfasından ilan edilecektir.
FaLang translation system by Faboba
© 2024, Kırşehir Ahi Evran University
Old Website
Development Team