Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi paydaş ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 24 Nisan 2024 tarihinde Ankara’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve Türkiye Çevre Ajansı (TÜÇA) Başkanı Mahmut Kaçar’ı ziyaret eden Rektör Karahocagil, bölgesinde parlayan bir yıldız olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin akademik ve fiziki gelişimini anlattı. Ziyaretlere Rektör Karahocagil’e Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter de eşlik etti.
 

Ziyaretler sırasında üniversitemizin çalışmaları ve akademik başarıları hakkında Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve TÜÇA Başkanı Mahmut Kaçar ile görüşen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, ilimizin dışarıya açılan kapısı olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin fiziki yapısının da güçlendirilmeye devam ettiğini anlattı. Üniversitemizin kurulduğu günden bu yana akademik olarak önemli başarılar elde ettiğini belirten Rektör Karahocagil, bölgesinde de AR-GE ve bilimsel çalışmalarıyla gelişen, büyüyen bir üniversite olduklarını kaydetti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve TÜÇA Başkanı Kaçar, üniversitemiz ile her türlü iş birliğine hazır olduklarını dile getirerek Rektör Karahocagil’e teşekkür ettiler.