Üniversitemiz 2022-YKS Tercihlerinde Yüzde Yüzün Üzerinde Başarı Gösterdi

Kaliteli eğitimi güvence altına alması, bölgesinin kalkınmasına öncülük etmesi ve 5 yıl Tam Kurumsal Akreditasyonu ile adından sıkça söz ettiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre yüzde 101,57 doluluk oranına ulaştı. YKS tercihlerinde önemli bir başarı elde eden üniversitemizin lisans programları yüzde 100,05, ön lisans programları ise yüzde 102,77 oranında tercih edildi.

Ortaöğretim Birincilerinin İlk Tercihi Üniversitemiz Oldu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın etkin çalışmaları, üniversitemizin öğrenci odaklı ve kaliteli eğitim anlayışı, akademik ve idari anlamdaki başarısı üniversitemizin tercih edilebilirliğinin artmasında önemli bir faktör oldu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kaliteli eğitimi garantilemesi, ulusal ve uluslararası düzeyde referans alınması ve bölgesinde giderek parlayan bir yıldız olması, üniversitemizin tercih edilmesindeki başarısını etkili bir şekilde gösterdi. Aynı zamanda üniversitemizdeki bu başarının en önemli nedenlerinden biri de ortaöğretim birincilerinin birincilik kontenjanı ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bölümlerini tercih etmeleri oldu. Üniversitemizin tercih edilme oranlarına bakıldığında geçtiğimiz yıla göre yüzde 20 oranında artış gerçekleşti.

Üniversitemiz bölümlerini tercih eden öğrencilerimize hoş geldiniz diyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, onların Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde kaliteli eğitim alarak hayata ve mesleklerine en güzel şekilde hazırlanacaklarını söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin millî ve evrensel değerleri benimseyen, çağın gerektirdiği teknik ve insani becerilere sahip nitelikli insan yetiştiren, kaliteli eğitimi esas alan bir üniversite olduğunu belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Sevgili öğrencilerimiz; tarih, kültür ve sanat birikiminden ilham alarak geleceğe yön veren, insan odaklı, girişimci, yenilikçi, üretken, bilime katkı sunan, işbirliğine açık, kaliteli eğitim hizmeti ile tercih edilen, ulusal ve uluslararası düzeyde referans alınan ve mensubu olmaktan gurur duyulan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine hoş geldiniz. Hep birlikte mutlu bir eğitim öğretim hayatı geçireceğiniz bu yeni eviniz ikinci ailenizde sizlere sağlık, huzur ve başarı dolu yıllar diliyorum.”