Fiziki anlamda çok sayıda çalışmayı tamamlayan üniversitemiz, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Üniversitemiz Ziraat Fakültesi tarafından 8 Nisan 2021 tarihinde beş bin farklı türde ağaç ve bitki toprakla buluşturuldu. Merkez Yerleşkemiz içerisinde yapılan peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin daha yeşil bir alana kavuşması hedefleniyor. Beş bin farklı türde dikilen ağaç ve bitkiler arasında altınağaç, taflan, akçaağaç, kiraz, elma, dut, vişne, muşmula, ardıç, alev ağacı, selvi ve acem borusu bulunuyor.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi içerisindeki yeşil alanları artırarak öğrencilerin yeşil bir üniversitede eğitim görmeleri için çalıştıklarını söyleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, çevre ve doğayı koruma bilincinin artmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtti. Her bir fidanı toprakla buluşturmanın kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Rektör Karakaya, bilim üretip insan yetiştirirken aynı zamanda doğaya sahip çıkma bilincini de oluşturmak için çalıştıklarını kaydetti.